COM_EVENTLIST_EXPORT_ICS

Podujatie 

Názov podujatia:
Vianočná vychádzka
Dátum konania:
21.12.2019
Cieľ:
Vianočná vetvička - Jelení vrch - Vtáčnik
Kategória:
Pešia turistika

Popis

Trasa:

Veľká Lehôtka - Kuncľová - Jelení vrch - Čaušanská skala - Kamenný diel - Chrenovec, Brusno.

Náročnosť:

nenáročné, dĺžka trasy: 8,9 km, prevýšenie: 475 m.

Zodpovedný vedúci:

Ján Mikula, inštruktor I. stupňa pešej turistiky

E-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. alebo mobil: 0918 598 785.

Cieľová oblasť

Cieľ:
Vianočná vetvička - Jelení vrch

Popis

Veľká Lehôtka (450 m n.m.) je mestská časť Prievidze. Nachádza sa juhovýchodne od mesta na úpätí pohoria Vtáčnik. Okolie obce bolo osídlené už v neolite, čo dokazujú nálezy. Nálezisko poskytuje dôkazy osídlenia ľudom želiezovskej a lengyelskej kultúry. Početnými nálezmi bolo potvrdené i sídlisko z Halštatskej doby. Nálezy keramiky spadajú do obdobia príchodu Slovanov na naše územie a vzniku Nitrianskeho kniežatstva.

Jelení vrch (701,5 m n.m.). Ide o zalesnený skalnatý vrchol vulkanického pôvodu, ktorý je súčasťou pohoria Vtáčnik a geomorfologickej oblasti Slovenské stredohorie. Nachádza sa nad obcami Jalovec, Brusno a Veľká Lehôtka. Na Jelení vrch nevedie značkovaný turistický chodník.

Chrenovec - Brusno (335 m.n.m.) je obec nachádzajúca sa na Hornej Nitre, medzi pohorím Žiar a Vtáčnik. V blízkosti jej centra sa nachádza mimoriadna geologická zaujímavosť "Brusnianske gule". Ide o pieskovcové guľovité útvary nachádzajúce sa v lome priamo nad cintorínom.

Vianočná vetvička je tradičné podujatie nášho klubu. Je to obľúbené podujatie, na ktorom je možné okrem príjemnej prechádzky po peknom prostredí okraju pohoria Vtáčnik vziať si so sebou domov imelo. Všetci ste srdečne pozvaní.

 

Najbližšie podujatia

  • Black Friday CAMP Outdoor Prievidza
  • CAMP Outdoor Prievidza

Kalendár podujatí

<<  Júl 2020  >>
 Po  Ut  St  Št  Pi  So  Ne 
    1  2  3  4
  6  7
20212223242526
2728293031