Poistenie členov

Zaplatením za turistickú známku členovia klubu automaticky získajú celoročné cestovné poistenie.


Územná platnosť:
územie Slovenskej republiky.

Poisteným je fyzická osoba bez obmedzenia veku a môže nim byť aj občan inej krajiny EU ako Slovenskej republiky. Poisťovňa však upozorňuje, že súčasťou tohto poistenia nie je poistenie liečebných nákladov na uzemi SR.

Číslo poistnej zmluvy:
37-748-006.

Platnosť poistenia:
od 1.4.2015. Poistná zmluva sa obnovuje každý rok.

Predmet poistenia:
- poistenie na technickú pomoc pri záchrannej akcii
- poistenie batožiny
- poistenie všeobecnej zodpovednosti za škodu
- úrazové poistenie.

Uplatnenie poistenia:
- pri turistických aktivitách, ako je pešia turistika, cykloturistika, lyžiarska turistika, vodná turistika, vysokohorská turistika a jazdecká turistika,
- pri pretekoch turistickej zdatnosti,
- pri značkovaní turistických chodníkov,
- pri všetkých bežných aktivitách (nevzťahuje sa výlučne na turistickú činnosť).

Poisteným je fyzická osoba bez obmedzenia vedu a môže ním byť aj občan inej krajiny EÚ ako Slovenskej republiky. Poisťovňa upozorňuje, že súčasťou tohto poistenia nie je poistenie liečebných nákladov na území Slovenskej republiky.

Poistenie sa vzťahuje na akúkoľvek činnosť vrátane rekreačných športov a zimných športov; okrem vykonávania manuálnej práce, a rizikovej športovej činnosti menovite uvedených v príslušných všeobecných poistných podmienkach.

Poistenie sa vzťahuje na udalosti, ktoré nastali počas každého vycestovania (cesta a pobyt), ak jeho maximálna dĺžka neprekročí 45 dní (maximálna dĺžka jedného vycestovania), v prípade poistnej udalosti je poistený povinný predložiť doklad (napr. cestovný doklad, doklad o ubytovaní), na základe ktorého je možné jednoznačne preukázať termín vycestovania z miesta trvalého alebo prechodného pobytu na území Slovenskej republiky, resp. na základe ktorého je možné jednoznačne preukázať, že v dobe kratšej ako 45 dní pred vznikom poistnej udalosti sa poistený nachádzal v mieste trvalého alebo prechodného pobytu na území Slovenskej republiky.

Cena poistenia:
1,50 EUR / rok pre každého člena bez rozdielu veku, bez vekového obmedzenia (zahrnutá do ceny členskej známky).

Postup pri vzniku poistnej udalosti:

V prípade poistnej udalosti kontaktujte priamo: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. alebo: Union poisťovňa, a. s., Bajkalská 29/A, 813 60 Bratislava. V prípade vzniku poistenej udalosti je potrebné postupovať podľa pokynov uvedených na stránke KST (viď odkaz uvedený nižšie).

TEL: 0850 111 211.


Bližšie pokyny nájdete na stránkach KST, prípadne TU.

1024x768Ide o celoročné cestovné poistenie (CCP) pre územie SR, účinné od 1.4.2014 (do 31.3.2016), ktoré zahŕňa:- poistenie na technickú pomoc pri záchrannej akcii (zásah horskej služby)- poistenie batožiny- poistenie všeobecnej zodpovednosti za škodu- úrazové poistenie.CCP sa bude vzťahovať na členov KST- pri turistických aktivitách, čím sa rozumie  pešia turistika, cykloturistika, lyžiarska turistika, vodná turistika (vrátane splavovania riek), vysokohorská turistika (vrátane via ferrát) a jazdecká turistika,- zúčastňujúcich sa pretekov turistickej zdatnosti (pretekári, stavitelia tratí, rozhodcovia, organizátori)- vykonávajúcich v teréne značkovanie turistických chodníkov- pri všetkých bežných aktivitách (CCP nie je viazané výlučne na turistickú činnosť).  Na rozdiel od predchádzajúceho hromadného poistenia členov KST v poisťovni Kooperatíva,  nové CCP Union nie je limitované na hromadné klubové podujatia zakotvené v kalendári, ani na pohyb po vyznačenom turistickom chodníku (samozrejme, ak  sa bude v národnom parku pohybovať člen KST mimo vyznačeného chodníka a dostane za to pokutu, voči tomu ho poistka neochráni).  Dôležité je, že poistné krytie má aj poistná udalosť, ktorá nastane počas individuálnej turistiky, alebo bežných pracovných, či rodinných aktivít doma, v práci, v dopravnom prostriedku, a pod.Poistná zmluva je pripravená na podpis, po podpísaní (vo februári) bude zverejnená na webe KST. Cena poistenia =  1€/ročne pre každého člena bez rozdielu veku (vrátane seniorov 70 +) bola rozhodnutím valného zhromaždenia KST  (10.1.2015) zahrnutá do ceny členskej známky na rok 2015.Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE

Najbližšie podujatia

  • CAMP Outdoor Prievidza

Kalendár podujatí

<<  Október 2021  >>
 Po  Ut  St  Št  Pi  So  Ne 
      1  3
  4  5  6  7  810
11121314151617
18192021222324
252627282931